تعمیر جغجغه بادی

برای تعمیر جغجغه بادی، ابتدا باید مشکل آن را تشخیص دهید. برخی از مشکلات رایج جغجغه های بادی عبارتند از:

 • نشت هوا: اگر جغجغه شما قدرت کافی ندارد یا به طور کامل کار نمی کند، ممکن است نشتی هوا داشته باشد. برای بررسی نشتی، جغجغه را به کمپرسور هوا وصل کنید و به دنبال نشتی در اتصالات یا شلنگ باشید.
 • آسیب به دنده ها: اگر دنده های جغجغه شما آسیب دیده باشد، ممکن است دیگر نتواند پیچ و مهره ها را به درستی بچرخاند. برای تعمیر دنده ها، باید جغجغه را به یک تعمیرکار متخصص ببرید.
 • مشکلات مربوط به سوپاپ: اگر جغجغه شما صداهای غیرعادی ایجاد می کند یا به طور متناوب کار می کند، ممکن است مشکل سوپاپ داشته باشد. برای تعمیر سوپاپ، باید جغجغه را به یک تعمیرکار متخصص ببرید.

پس از تشخیص مشکل، می توانید مراحل زیر را برای تعمیر جغجغه بادی خود انجام دهید:

ابزار و لوازم مورد نیاز: 1. آچار آلن 2.پیچ گوشتی 3.انبردست 4.گریس 5.واشر 6.اورینگ

مراحل تعمیر جغجغه بادی:

 1. جغجغه را از کمپرسور هوا جدا کنید.
 2. با استفاده از آچار آلن، بدنه جغجغه را باز کنید.
 3. قطعات داخلی جغجغه را بررسی کنید و هر گونه قطعه آسیب دیده را تعویض کنید.
 4. تمام قطعات را با گریس چرب کنید.
 5. واشرها و اورینگ ها را تعویض کنید.
 6. بدنه جغجغه را دوباره مونتاژ کنید.
 7. جغجغه را به کمپرسور هوا وصل کنید و آن را تست کنید.

نکات:

 • اگر در تعمیر جغجغه بادی خود تجربه ندارید، بهتر است آن را به یک تعمیرکار متخصص ببرید.
 • از قطعات یدکی با کیفیت بالا استفاده کنید.
 • قبل از مونتاژ مجدد جغجغه، مطمئن شوید که تمام قطعات به درستی در جای خود قرار گرفته اند.

پوما ایر از مراکز تخصصی تعمیر ابزارالات بادی، با سال ها تجربه در زمینه تعمیر تعمیر جغجغه بادی و با داشتن کارشناسانی مجرب با تجربه در زمینه تعمیرات تخصصی، آماده ارائه انواع خدمات و تعمیرات تعمیر جغجغه بادی در استان تهران و البرز می باشد. لطفا جهت ارسال گریس پمپ برای تعمیرات و یا دریافت مشاوره جهت تعمیر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. شماره تماس ما: 02166750027

جغجغه بادی، یکی از پرکاربرد‌ترین ابزارهایی است که در صنایع مونتاژ و تعمیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از جغجغه‌های بادی امروزه بسیار گسترده شده است و در بسیاری از صنایع و تعمیراتی‌های گوناگون، می‌توان آن را مشاهده کرد. آچار جغجغه بادی، از نوع دستی آن که به عنوان جغجغه بادی شناخته شده است الگو گرفته است و با کمک انرژی باد، پیچ‌ها را باز و بسته می‌کند. این نوع از آچار سرعت عملکرد را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد و کار را برای صنعتگران بسیار راحت‌تر کرده است. اگر می‌خواهید که با کارکرد و ویژگی‌های آچار جغجغه بادی بیشتر آشنا شوید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

جغجغه بادی چیست و در کدام صنایع و مشاغل کاربرد دارد؟

بیشتر بدانید: نحوه گذاشتن میخ در میخکوب بادی و تنظیم میخکوب بادی  

جغجغه بادی چگونه کار می‌کند؟

همانطور که از نام این نوع از آچار پیداست، جغجغه بادی با استفاده از انرژی باد کار می‌کند. به این دست از ابزار‌ها که با استفاده از فشار هوای فشرده کار می‌کنند، ابزار پنوماتیک گفته می‌شود. انتهای جغجغه بادی، دارای یک سوکت است که به شیلنگ انتقال فشار هوا از کمپرسور متصل می‌شود. کمپرسور، وسیله‌ای است که با استفاده از انرژی الکتریکی کار می‌کند و هدف آن فشرده کردن هوا و انتقال هوال فشرده به ابزارهایی مانند جغجغه بادی با استفاده از شیلنگ مخصوص است. در نهایت، فشار هوا با استفاده از شیلنگ به جغجغه بادی وارد می‌شود و برای باز کردن پیچ‌های گوناگون، تنها کافی است که کلید قرار داده شده روی آن فشار دهید تا جغجغه بچرخد و پیچ را باز کند و ببندد. با استفاده از یک سوییچ مخصوص، می‌توانید جهت تابش آچار را تغییر دهید تا پیچ را باز کنید یا آن را ببندید.

جغجغه بادی چگونه کار می‌کند؟

همچنین ببینید: نحوه استفاده و نگهداری قلم ایربراش و آموزش تمیز کردن قلم ایربراش  

مزایای استفاده از آچار جغجغه‌های بادی چیست؟

به طور کلی، استفاده از جغجغه بادی نسبت به جغجغه دستی و بسیاری از ابزار دیگر، دارای مزایایی است که سبب می‌شود بسیاری از صنعتگران و تعمیر‌کاران، استفاده از جغجغه بادی را به سایر وسایل ترجیح دهند. از جمله مهم‌ترین مزایای استفاده از جغجغه بادی، این است که دیگر نیاز ندارید برای باز کردن و یا بستن پیچ‌های گوناگون در ماشین آلات صنعتی و یا خودرو و موتور، از قدرت دست خود استفاده کنید. با استفاده از جغجغه بادی، نه تنها خسته نمی‌شوید و نیازی نیست که قدرت بدنی بالایی داشته باشید، بلکه مدت زمان طولانی‌تری می‌توانید کار کنید و به تعمیر یا مونتاژ بپردازید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از آچار جغجغه‌های بادی، این است که می‌توانید از آن برای بستن پیچ‌هایی که در جاهای تنگ هستند استفاده کنید. برخی از ماشین آلات به اندازه‌ای پیچیده هستند که ممکن است پیچ‌هایشان در جاهای بسیار تنگ و به نسبت غیر قابل دسترسی بسته شده باشند. برای باز کردن این دست از پیچ‌ها، می‌توانید به راحتی از جغجغه بادی استفاده کنید و نیازی به باز کردن قطعات دیگر برای دسترسی به قطعات داخلی ندارید. سرعت باز و بسته کردن پیچ‌ها با استفاده از جغجغه بادی نسبت به جغجغه‌های دستی بسیار بیشتر است و این مورد، از دیگر مزایای مهم و قابل توجه استفاده از جغجغه‌های بادی است.

آچار جغجغه بادی در کدام صنایع و مشاغل کاربرد دارد؟

بیشتر بدانید: بررسی مکانیزم پیستوله hvlp با پیستوله lvlp  

آچار جغجغه بادی در کدام صنایع و مشاغل کاربرد دارد؟

معمولا در هر صنایعی که نیاز دارید پیچ باز کنید و یا ببندید، جغجغه بادی به کار شما خواهد آمد. برای مثال، بسیاری از کارخانجات دارای ماشین آلات مکانیکی هستند که گاهی اوقات برای تنظیم و یا تعمیر آن‌ها، نیاز است که پیچ‌های آن باز بشوند. برای باز کردن هر چه سریع‌تر و راحت‌تر پیچ‌های این قبیل دستگاه‌ها، می‌توانید از جغجغه بادی استفاده کنید. در صنایع خودروسازی و همچنین مکانیکی‌های مخصوص تعمیر خودرو، استفاده از جغجغه بادی به فراوانی مشاهده می‌شود. با توجه به اینکه خودرو‌ها دارای پیچ‌های بسیار زیادی هستند، تقریبا برای تعمیر هر بخشی از آن‌ها، نیاز است که با استفاده از جغجغه بادی پیچ‌های آن را باز کنید.

سخن پایانی

امروزه، استفاده از ابزار دستی کاربرد بسیار کمتری دارد؛ زیرا ابزارهای جدیدی وارد بازار شده‌اند که نه تنها استفاده از آن‌ها بسیار راحت‌تر است، بلکه سرعت و کیفیت کار شما را نیز افزایش می‌دهند. ابزار‌های پنوماتیک، از این قبیل ابزارهای نو هستند که با استفاده از فشار هوا کار می‌کنند و یکی از پرکاربردترین این سری از ابزارها، جغجغه‌های بادی هستند که امروزه در بسیاری از مراکز مکانیکی و تعمیراتی و همچنین صنایع الکترونیکی و خودرو مشاهده می‌شوند. اگر در فعالیت‌های گوناگون و شغل خود با پیچ و مهره سر و کار دارید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از آچارهای جغجغه بادی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *