مقالات

ابزار دیوار نویسی و روش های نوین + ایربراش نقاشی

دستگاه نقاشی روی دیوار

ابزار دیوار نویسی

امروزه دیوار نویسی از فعالیت‌های مهم برای انجام تبلیغات و طراحی انواع پروژه بوده که لازمه انجام این کار، در اختیار داشتن ابزارهای دیوار نویسی می‌باشد. دیوار نویسی علاوه بر ابزار، به مهارت و آشنایی با تکنیک‌های لازم جهت دیوار نویسی احتیاج داشته و فرد می‌بایست با انتخاب لباس راحت و مناسب امر دیوار نویسی را برای خود تسهیل نماید. هر یک از ابزارهای دیوار نویسی دارای کاربرد مخصوص به خود است؛ که می‌توان با اطلاع از کاربرد و نحوه استفاده از هر یک، دیوار نویسی را با کیفیت، راحت‌تر و مناسب‌تر انجام داد. دیوار نویسی با استفاده از ابزارهای مناسب لذت بخش تر شده و ایمنی را نیز برای فرد در هنگام کار به ارمغان می‌آورد. یکی از جدیدترین و کارآمدترین ابزار دیوار نویسی، ایربراش نقاشی است.

قیمت ابزارهای دیوار نویسی با توجه به کیفیت و نوع کارایی آن‌ها و همچنین برند سازنده محصول ارتباط مستقیم دارد؛ چرا که استفاده از ابزارهای بی‌کیفیت موجی ضعیف شدن نتیجه کار خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین وسایل و ابزار دیوار نویسی، ایربراش نقاشی بوده که اغلب با نام‌های پمپ ایر براش، قلم حکاکی بادی و کمپرسور شناخته می‌شود. دستگاه ایر براش دارای پمپ ایر براش و قلم آن می‌باشد و قلم ایر براش عمل پاشیدن رنگ به سطح مورد نظر را از مخزن خود با فشار هوا همانند پیستوله رنگ بادی انجام می‌دهد.

وظیفه پمپ ایربراش یا همان کمپرسور ایر براش تأمین نمودن نیروی مورد نیاز دستگاه با ایجاد کردن هوای فشرده و ارسال آن به قلم ایر براش برای پاشیدن رنگ روی دیوار است. از ایربراش برای نوشتن متون ظریف بر روی دیوار استفاده می‌شود؛ که با توجه به حجم کاری می‌بایست به تهیه این دستگاه با قدرت کافی اقدام کرد. پمپ ایربراش دارای رگلاتور و فیلتر با ابعاد و وزن بسیار مناسبی است و در هنگام فعالیت، دستگاه کاملاً بی صدا و سایلنت برای استفاده در تمامی مکان‌ها است.

نقاشی و طراحی روی دیوارها اغلب توسط شهرداری به منظور زیبا سازی شهر برای جلوه سازی بهتر فرهنگ عمومی انجام می‌شود. بیشتر افرادی که به طراحی و نقاشی روی دیوارها اقدام می‌کنند؛ با مشکلاتی از قبیل کار کردن بر روی داربست در ارتفاع، گذاشتن زمانی طولانی برای طراحی، مصرف میزان بالای رنگ با استفاده از قلم موی نقاشی و .. مواجه هستند. استفاده از سایر دستگاه‌های نقاشی روی دیوار این کار را برای افراد اجرا کننده این امر تسهیل کرده و نتیجه کار از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

از نمونه دستگاه‌های پرکاربرد برای نقاشی روی دیوار، چاپگر اتوماتیک و چاپگر سه بعدی است؛ که بسیاری از این وسیله برای نقاشی و طراحی در منزل استفاده می‌نمایند. چاپگر اتوماتیک فرایند نقاشی روی دیوار را با به کار گیری فناوری‌های نوین و سیستم کنترل رایانه‌ای چند محوره، بسیار دقیق و سریع انجام داده و نقش مهمی در توسعه صنعت تزیینات ایفا می‌کند. این ابزار دیوار نویسی در کنار ایربراش نقاشی، پرکاربردترین ابزار برای نقاشی روی دیوار محسوب می‌شوند.

ایربراش نقاشی با استفاده از تکنیک‌های ترکیب چند رنگ با یکدیگر اثرات ترکیبی زیبایی را با طراحی ظریف و بدون عیب و ایراد خلق می‌کند. ایر براش با توجه به مشخصات ظاهری و فنی در انواع مختلفی مانند ایر براش کاسه بغل، ایر براش دو تنظیم، ایربراش کاسه زیر، ایر براش هفت تیری و … وجود داشته که هر یک دارای قیمت و کاربرد خاص خود را دارند.

میزان رنگ در ایربراش نقاشی به کمک یک ماشه متغیر در قسمت اپراتور تنظیم می‌شود که به نقاش کمک می‌کند تا با تنظیم میزان رنگ، نقاشی و طراحی تمیزتری را انجام دهد. از موارد مهم و تأثیر گذار در قیمت دستگاه ایر براش نقاشی به شرح زیر است:

  • نوع برند و شرکت تولید کننده محصول
  • ابعاد، کاربرد و تکنیک‌های دستگاه
  • کیفیت قطعات مورد استفاده در دستگاه
  • مراکز فروش دستگاه و نحوه خرید آن
  • لوازم جانبی همراه با ایر براش
  • و …

با استفاده از برخی دستگاه‌های اتوماتیک نقاشی روی دیوار می‌توان اثرات هنری و طراحی‌های بسیار زیبایی را در مدت زمان کوتاهی بر روی دیوار ایجاد نمود. از نمونه دستگاه‌های اتوماتیک نقاشی روی دیوار می‌توان به ربات پرینتر تصاویر روی دیوار اشاره کرد؛ که به کمک ترکیب رنگ تصویر دیجیتالی مورد نظر را بر روی دیوار طراحی می‌کند. این دستگاه اتوماتیک تصویر مورد نظر را دریافت کرده و سپس پردازش می‌کند و در نهایت بر روی سطح مورد نظر با ابعاد دلخواه، تصویر را چاپ می‌نماید.

رنگ‌های مورد استفاده در ربات پرینتر شامل 5 رنگ از نوع رنگ‌های و تینر‌های روغنی تجاری است که در تصویر با پیکسل‌های دیجیتالی هوشمند محاسبه و طراحی می‌شود. این دستگاه را هنگام نقاشی روی دیوار در لبه دیوار سوار می‌کنند و با تنظیم کردن میزان رنگ، فشار هوا و تنظیم دستگاه روی دیوار، فرایند چاپ تصویر بر روی دیوار را تکمیل می‌کنند.

دستگاه ایربراش نقاشی معمولاً دارای سطوح تنظیمات مختلفی است که برای کار با آن می‌بایست عرض پاشیدن رنگ و سایر جزئیات آن را تنظیم کرد. از ایربراش می‌توان در مکان‌های سر بسته استفاده کرد و به طور کلی این دستگاه دارای کاربری آسان بوده و ابزاری بسیار راحت، خوش دست و سبک برای نقاشی و دیوار نویسی محسوب می‌شود.

آموزش کار با ایربراش نقاشی اغلب آسان بوده و در هنگام نقاشی با این دستگاه لازم است؛ فرد دارای مهارت بالایی در کنترل آن به منظور ظریف و تمیزتر شدن کار داشته باشد. برای کار کردن با ایربراش نقاشی ابتدا می‌بایست ماشه قلم را که در دو نوع تک حالته و دو حالته است، فشار داده که در هنگام فشار داده اول مقداری هوا از قلم خارج شده و با فشار دادن بیشتر رنگ از قلم خارج می‌شود.

همچنین میتوانید جهت مشاهده انواع پیستوله بادی و گریس پمپ بادی قوی کلیک فرمایید.

برای تنظیم کردن عرض پاشیدن رنگ از قلم لازم است که ماشه را کم کم فشار دهید تا با کنترل ماشه عرض پاشیدن رنگ را تعیین کنید. در برخی از قلم‌های دو حالته ایربراش نقاشی، می‌توان با تنظیم میزان فشار ماشه با سفت کردن پیچ پشت آن، محدوده عرض و مجاز را برای پاشیدن رنگ مجاز را تنظیم نمایید.

امروزه دیوار نویسی از فعالیت‌های مهم برای انجام تبلیغات و طراحی انواع پروژه بوده که لازمه انجام این کار، در اختیار داشتن ابزارهای دیوار نویسی مناسب است. یکی از مهم‌ترین وسایل و ابزار دیوار نویسی، ایربراش نقاشی است که اغلب با نام‌های پمپ ایربراش، قلم بادی و کمپرسور شناخته می‌شود. استفاده از سایر دستگاه‌های نقاشی روی دیوار این کار را برای افراد اجرا کننده این امر تسهیل کرده و نتیجه کار از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود. از موارد مهم و تأثیرگذار در قیمت دستگاه ایربراش نقاشی شامل برند و شرکت تولید کننده، کاربری دستگاه، لوازم جانبی همراه آن و … می‌باشد.

از نمونه دستگاه‌های اتوماتیک نقاشی روی دیوار می‌توان به ربات پرینتر تصاویر روی دیوار اشاره کرد؛ که به کمک ترکیب رنگ تصویر دیجیتالی مورد نظر را بر روی دیوار طراحی می‌کند. آموزش کار با ایربراش اغلب آسان بوده و در هنگام نقاشی با این دستگاه لازم است؛ فرد دارای مهارت بالایی در کنترل آن به منظور ظریف و تمیزتر شدن کار داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *