مقالات

بهترین برند گریس پمپ بادی

بهترین برند گریس پمپ بادی

گریس پمپ بادی، امروزه به عنوان یکی از پرکاربرد‌ترین ابزار‌ها در صنایع گوناگون است و استفاده از آن رواج بسیار زیادی پیدا کرده‌است. شما می‌توانید گریس پمپ بادی را در صنایع گوناگون که با ماشین‌ آلات صنعتی کاربرد دارند مشاهده کنید. استفاده از گریس پمپ بادی در بسیاری از مکانیکی‌ها و تعمیراتی‌های خودرو نیز مشاهده می‌شود و می‌تواند فرایند گریس‌کاری انواع وسایل را به راحتی تسهیل کند. برند‌های گوناگونی در زمینه طراحی و تولید انواع گریس پمپ بادی فعالیت دارند، که در ادامه این مطلب، چند مورد از محبوب‌ترین و با کیفیت‌ترین این برند‌ها را به شما معرفی و بررسی خواهیم کرد.

گریس پمپ بادی چیست؟

گریس پمپ بادی، پمپی است که با استفاده از نیروی فشار هوا کار می‌کند و با استفاده از فشرده سازی‌هوا، می‌تواند روغن گریس را پخش کند. ما می‌توانیم عملکرد گریس پمپ بادی را مشابه با انژکتور خودرو بدانیم. این پمپ هوای فشرده را با گریس که از قبل در داخلش تزریق شده است، ترکیب می‌کند و سپس با ایجاد فشار در منبع، روغن گریس را به همراه با هوای فشرده، به سمت بیرون اسپری می‌کند و سبب پخش شدن هر چه بهتر گریس بر روی سطوح مورد نیاز می‌شود. انواع گوناگونی از گریس پمپ بادی تولید و به بازار عرضه می‌شوند و برند‌های گوناگونی در زمینه تولید این پمپ‌ها فعالیت می‌کنند.

انواع گوناگونی از گریس پمپ بادی تولید می‌شوند و تنوع به نسبت بالایی در طراحی این پمپ‌ها وجود دارد که بسته به کاربرد و محل استفاده، این طراحی‌ها متغیر هستند. بر اساس میزان استفاده و سطحی که باید گریس کاری شود، ابعاد گوناگونی برای تولید گریس پمپ‌ها در نظر گرفته شده‌است که صنعت‌گران و مکانیک‌ها می‌توانند بر اساس نیاز خود و حجم کاری که باید انجام دهند، نوع مورد نظر خود را انتخاب کرده و از آن بهره ببرند.

کاربرد گریس پمپ بادی

همانطور که کمی قبل‌تر به آن اشاره کردیم، گریس پمپ بادی در شرایطی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز باشد روغن گریس، به شکل یکنواخت بر روی قطعات پخش شود و تمام قسمت‌های این قطعه‌ها را پوشش دهد. همانطور که می‌دانید، گریس یک روان‌کننده بسیار پرکاربرد است که در زمینه روانکاری قطعات مکانیکی و فلزی کاربرد دارد. در نتیجه، تقریبا در هر مورد که نیاز به روانکاری قطعات فلزی باشد، می‌توان از گریس پمپ بادی برای گریس کاری و روان‌سازی قطعات مختلف استفاده کرد. البته باید به این نکته دقت کرد که استفاده از گریس، صرفا برای قطعاتی است که در کنار یکدیگر حرکت می‌کنند و نیاز است که حرکت ساده و روانی داشته باشند تا از خوردگی آن‌ها نیز جلوگیری به عمل آید.

از جمله مهم‌ترین کاربرد‌های گریس پمپ بادی، استفاده از این پمپ برای روانکاری انواع بلبرینگ است. بلبرینگ‌ها، قطعات چرخنده‌ای هستند که می‌توان گفت در بیشتر صنایع حرکتی کاربرد گسترده دارند و سبب چرخش هر چه راحت تر قطعات و اجزای مکانیکی می‌شوند. بلبرینگ‌ها در انواع گوناگونی تولید می‌شوند، اما برای فعالیت هر چه بهتر آن‌ها، نیاز است که از روان کننده‌هایی از جمله گریس در آن‌ها استفاده شود تا بتوانند به خوبی عمل کنند و عمر مفید طولانی‌تری داشته باشند. استفاده از گریس پمپ بادی، می‌تواند گریس را به بهترین شکل بر روی سطوح حرکتی بلبرینگ پخش کند. در چنین حالتی، بلبرینگ به راحتی حرکت می‌کند و وظیفه خود را به خوبی انجام خواهد داد.

از جمله مهم‌ترین موارد کاربرد پمپ‌های بادی مخصوص پخش روغن گریس، مکانیکی‌های انواع خودروی سواری و یا خودرو‌های سنگین است. خودرو، از اجزای مکانیکی و فلزی فراوانی تشکیل شده‌است. بلبرینگ‌ها، چرخ دنده‌ها، کمک فنر‌ها و اجزای فلزی دیگری که در کنار هم حرکت می‌کنند و جابجا می‌شوند، نیاز دارند که به بهترین شکل گریس کاری شوند تا حرکتی روان و نسبتا بدون اصطکاک داشته باشند. در مکانیکی‌های بزرگ و کوچک، از گریس پمپ بادی استفاده می‌شود تا روغن گریس به شکل یکنواخت بر روی قطعات گوناگون قرار گیرد و سبب حرکت هر چه روان‌تر آن‌ها شود. قطعاتی مانند چرخ‌ دنده‌های گیربکس، از جمله حیاتی‌ترین قطعات خودرو هستند و نیاز است که به بهترین شکل روانکاری شوند؛ در غیر این صورت، ممکن است که خودرو دچار آسیب شود و چرخ دنده‌های گیربکس در اثر اصطکاک ناشی از حرکت خورده شوند.

ماشین آلات صنعتی، از جمله موارد دیگری هستند که برای روانکاری قطعات آن‌ها، نیاز است که از گریس پمپ بادی استفاده شود. تنوع این ماشین‌ آلات بسیار زیاد است، اما سازوکار‌های حرکتی آن‌ها به نسبت یکسان است و در طراحی این ماشین آلات نیز از انواع چرخ دنده‌ها، اهرم‌ها و بلبرینگ‌ها استفاده شده است که با استفاده از گریس پمپ بادی، نیاز است که با روغن گریس روانکاری شوند تا عمر مفید طولانی‌تری داشته باشند و هر چه بهتر در کنار یکدیگر کار کنند. البته لازم به ذکر است که میزان استفاده از روغن گریس در هر قطعه می‌تواند متغیر باشد و بهتر است که متخصصین مکانیک با استفاده از گریس پمپ بادی، اندازه مناسبی از روغن گریس را بر روی قطعات مختلف اسپری کنند. سیم بکسل نیز از موارد دیگری است که نیاز است برای حرکت هر چه روان‌تر آن، از گریس پمپ بادی استفاده شود.

گریس پمپ برند گولرسان

برند گولرسان، یکی از معتبر‌ترین برند‌ها در زمینه تولید انواع پمپ است و از جمله پرکاربرد‌ترین پمپ‌های ساخته شده توسط این برند، گریس پمپ‌های بادی هستند که به ویژه در بازار ایران از محبوبیت به نسبت بالایی برخوردار هستند. موارد استفاده از گریس پمپ‌های گولرسان، بیشتر در ماشین آلات صنعتی است، اما می‌توان از پمپ‌های این برند در روانکاری انواع قطعات مکانیکی استفاده کرد.

گریس پمپ برند لینکون

برند لینکون، از جمله محبوب‌ترین برند‌های تولید کننده انواع گریس پمپ، از جمله گریس پمپ بادی است که در کشور آلمان تاسیس شده‌ است. کیفیت قطعات به کار گرفته شده در ساخت این پمپ بسیار بالا است و ‌می‌توان از این گریس پمپ برای انجام روانکاری‌های گوناگون با استفاده از گریس، استفاده کرد. از جمله ویژگی‌های مهم برند لینکون، تنوع بالای گریس پمپ‌های بادی می‌باشد که می‌توان بر اساس نوع کاربرد، گریس پمپ مناسب را انتخاب و از آن استفاده کرد.

گریس پمپ برند پوما

برند پوما، از جمله معتبر‌ترین و بهترین برند‌هایی است که در زمینه تولید ابزارآلات مکانیکی فعالیت می‌کند و گریس پمپ بادی تولید شده توسط این برند، کاربرد فراوانی در صنایع گوناگون دارد و کار کردن با آن، بسیار راحت است. این برند در کشور تایوان تاسیس شده است و کیفیت قطعات آن بسیار بالا است. گریس پمپ بادی برند پوما، بسیار سبک است و برای مصارف خاص می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 آسان بودن استفاده از این گریس پمپ، سبب شده است که بسیاری از مکانیک‌ها یا متخصصان ماشین آلات صنعتی، این پمپ بادی را برای روانکاری انتخاب کنند. این گریس پمپ دارای یک مخزن به حجم 400 میلی لیتر است و خودش به تنهایی، تنها 600 گرم وزن دارد و فشار هوای خروجی بالایی دارد، که باعث پخش شدن هر چه بهتر گریس روی سطح مورد نظر می‌شود. به جرات می‌توان گفت که برند پوما، از‌ بهترین برند‌های تولید کننده گریس پمپ در جهان است.

گریس پمپ برند دلیمون

دلیمون، یکی دیگر از برند‌های معتبر آلمانی است که در زمینه تولید انواع گریس پمپ، از جمله گریس پمپ‌های بادی فعالیت می‌کند و در بازار ایران از محبوبیت بالایی برخوردار است. گریس پمپ‌های برند دلیمون به نسبت، تنوع بالایی دارند و برای صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. کیفیت قطعات به کار گرفته شده در تولید پمپ‌های برند دلیمون بسیار بالا است که سبب می‌شود پمپ‌های این برند طول عمر بالایی داشته باشند.

گریس پمپ برند سوماک

یکی دیگر از برند‌های محبوب تایوانی که در ساخت انواع پمپ فعالیت می‌کند، برند سوماک است که گریس پمپ‌های بادی آن در صنایع ایران به فراوانی استفاده می‌شوند. گریس پمپ بادی این برند، نسبت به گریس پمپ‌های دیگر بسیار سبک‌تر است و به راحتی قابل انتقال است و روی دست قرار می‌گیرد، اما مخزن کوچک‌تری دارد و برای روانکاری قطعات بسیار بزرگ کم کاربرد‌تر است.

گریس پمپ برند APT

برند APT، یک برند تایوانی دیگر است که در زمینه تولید گریس پمپ‌های بادی بزرگ فعالیت می‌کند و گریس پمپ‌های تولیدی توسط این برند، بیشتر در صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ زیرا حجم مخزن بسیار بالایی دارند. یکی از پرکاربرد‌ترین گریس پمپ‌های بادی برند APT که در ایران نیز به شکل گسترده‌ای استفاده می‌شود، گریس پمپ بادی بشکه‌ای این برند است. این نوع گریس پمپ، وارد یک بشکه از روغن گریس می‌شود و گریس را در حجم‌های بالا، با استفاده از فشار هوا اسپری می‌کند.

گریس پمپ برند ووفو

برند ووفو، برندی معتبر در زمینه تولید انواع پمپ صنعتی است که در کشور چین تاسیس شده است و در زمینه تولید گریس پمپ‌های گوناگون نیز فعالیت می‌کند. معمولا از گریس پمپ‌های بادی برند ووفو، برای روانکاری قطعات بزرگ و دستگاه‌های صنعتی استفاده می‌کنند؛ زیرا از حجم مخزن بالایی برخوردار است و فشار‌ هوای ایجاد شده توسط پمپ آن، بسیار قوی است و می‌تواند حجم بیشتری از گریس را روی قطعات فلزی متحرک اسپری کند.

گریس پمپ برند دامار

دامار، یکی دیگر از برند‌های چینی است که گریس پمپ بادی آن در بسیاری از صنایع کاربرد دارد و معمولا در مکانیکی خودرو نیز از آن به شکل گسترده‌ای استفاده می‌شود، گریس پمپ‌های این برند در ابعاد به نسبت کوچک تولید می‌شوند و حجم مخزن کمتری دارند. این مورد، سبب می‌شود که گریس پمپ برند دامار برای گریس کاری قطعات بسیار بزرگ کاربرد کمتری داشته باشد. از ویژگی‌های مهم گریس پمپ بادی دامار، خوش دستی و سبک بودن آن است.

گریس پمپ برند گراکو

یکی از برند‌های محبوب و معتبر آمریکایی که در زمینه تولید انواع پمپ صنعتی، از جمله گریس پمپ‌ها فعالیت دارد، برند گراکو است. گریس پمپ بادی گراکو، مخصوص استفاده در حجم‌های بالا است و یک پمپ بشکه‌ای است. گریس پمپ‌های بشکه‌ای، داخل بشکه‌های گریس قرار می‌گیرند و روغن گریس را در حجم‌های به نسبت بالا اسپری می‌کنند. استفاده از گریس پمپ بادی برند گراکو معمولا در صنایع بزرگ به صرفه‌تر است.

گریس پمپ برند اوریون

اوریون، از جمله برند‌های باکیفیت و پر آوازه سوئدی است که در تولید انواع گریس پمپ بادی فعالیت دارد و محصولات خود را در بازار ایران نیز به فروش می‌رساند. تنوع گریس پمپ‌های بادی برند اوریون بسیار بالا است، اما به طور کلی استفاده از پمپ‌های این برند در صنایع بزرگ و ماشین آلات صنعتی بزرگ و پیچیده، بسیار به صرفه‌تر است، زیرا این پمپ‌های مخزن‌های به نسبت بزرگی دارند. لازم به ذکر است که برند اوریون در زمینه تولید گریس پمپ بادی بشکه‌ای نیز فعالیت می کند.

سخن پایانی

استفاده از گریس پمپ‌های بادی، توانسته است که کار بسیاری از مهندسان مکانیک را راحت کند و سبب تسهیل فرایند روانکاری انواع قطعات مکانیکی بزرگ و کوچک شود. در این مطلب، برخی از برند‌های بزرگ و محبوب تولید کننده انواع گریس پمپ بادی را به شما معرفی کردیم. افراد متخصص و مهندسین باید بر اساس نوع نیاز خودشان، برند گریس پمپ بادی و نوع آن را انتخاب کنند، تا بتوانند بیشترین بهره را از یک پمپ بادی مخصوص اسپری کردن روغن گریس ببرند. در صورتی که در انتخاب گریس پمپ بادی مطالعه کافی نداشته باشید، ممکن است گریس پمپی را انتخاب کنید که برای کار شما کاربرد چندانی نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *