مقالات

ساخت گازوئیل پاش بادی

گازوئیل پاش بادی چیست

گازوئیل پاش بادی (Diesel Airless Spray) یک وسیله صنعتی بسیار کاربردی است که جهت تمیز کردن جلوبندی ماشین و قطعات صنعتی دیگر استفاده می شود. برای ساخت گازوئیل پاش بادی یا تعمیر آن نیاز به دانش فنی و تجهیزات خاصی هست که توسط کارخانجات و برندهای معتبر انجام می شود.

گازوئیل پاش بادی چیست

گازوئیل پاش بادی یک روش شستشو و روغن کاری با فشار زیاد است که در آن از یک دستگاه پاشش بادی و سوخت گازوئیل استفاده می‌شود. این وسیله در تعمیرگاه های خودرو یا کارگاه های صنعتی استفاده می شود و برای تعمیرات و روان سازی و شستشوی موتور و قطعات ماشین و دوچرخه و کولر و سایر وسایل صنعتی کاربرد دارد. گازوئیل، چربی و آلودگی های روی سطوح قطعات را از بین می برد.

نحوه کار گازوئیل پاش

ساخت گازوئیل پاش بادی یک کار تخصصی و صنعتی است و نحوه کار آن به این صورت است که گازوئیل پاش بادی با استفاده از سوخت گازوئیل و پمپاژ هوا، گازوئیل یا مواد دیگر را با کمپرسور هوا بر روی سطح کار می پاشد. وقتی که سوخت گازوئیل و هوا به صورت فشرده از نازل خروجی عبور می‌کنند بر روی سطح کار پوششی یکنواخت ایجاد می‌ شود.

در این تکنیک، گازوئیل توسط یک کمپرسور هوا با فشار بالا پمپ می‌شود و سپس به یک نازل ارسال می‌گردد. هوا نیز به وسیله یک کمپرسور تولید می‌شود و به همراه سوخت گازوئیل با فشار زیاد از نازل خروجی عبور می‌کند.

گازوئیل پاش بادی چیست

مراحل کار گازوئیل پاش:

ابتدا رنگ، روغن، گازوئیل، رزین، لاک یا پوشش محافظ را آماده کرده و فشار و حجم سوخت گازوئیل را تنظیم می‌کنیم. با تنظیم فشار، میزان و سرعت پاشش تعیین می‌شود و با تنظیم حجم، میزان مواد پوشش دهنده کنترل می‌شود. سپس نازل یا پیستوله بادی که بر روی دستگاه نصب می شود را بر اساس نوع کار و نیاز خود انتخاب می کنیم، نازل‌ها با اندازه‌ها و الگوهای پاشش مختلفی وجود دارند. دستگاه را به یک پمپ باد متصل می کنیم. سطح کار را برای پوشش آماده کرده و با روشن کردن دکمه، جریان پمپاژ گازوئیل و هوا آغاز می شود. در حین پاشش، می‌توانیم فشار و حجم سوخت گازوئیل را تنظیم کنیم و نازل را تعویض کرده و یا آن را تمیز نماییم.

گازوئیل برای زنگ زدگی

برای پاک کردن زنگ آهن ابتدا باید قطعه حاوی زنگ زدگی را به مدت یک روز در ظرف حاوی گازوئیل قرار دهیم و اگر ابعاد قطعه بزرگ است باید آن را آغشته به گازوئیل نموده و بعد از 24 ساعت سطح قطعه را پاک کنیم.

بهترین برند گازوئیل پاش

هنگام انتخاب برند گازوئیل پاش، چندین عامل را در نظر بگیرید از جمله کیفیت، قابلیت ها، قیمت و نظرات مشتریان. برندهای GAV، تاپکس، رونیکس، اینکو، شیلدر و سوماک از مارک های شناخته شده این محصول می باشند.

طرز ساخت یک رنگپاش ساده

 

 

جمع بندی

دستگاه گازوئیل پاش بادی توسط پمپاژ هوا و ماده دیگری که با هوا مخلوط می شود، با فشار زیاد مواد را به بیرون می پاشد و در صنایعی مانند تمیزکاری و گریس کاری و شستشوی ماشین‌آلات و قطعات صنعتی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید که ساخت دستگاه گازوئیل پاش بادی و استفاده از آن نیاز به آموزش و تجربه دارد. همچنین، برای ایمنی خود و دیگران، لازم است دستورالعمل‌ها و مقررات ایمنی مربوطه را رعایت کرده و در محیط‌های باز یا دارای تهویه قوی و با استفاده از وسایل حفاظت شخصی مناسب کار کنید.

مهم است که قبل از خرید، بررسی‌های لازم را انجام دهید و بر اساس نیازها و بودجه، برند و مدل مناسب را انتخاب کنید. همچنین، مطالعه نظرات کاربران و مشتریان و مشورت با افرادی که تجربه استفاده از گازوئیل پاش بادی را دارند، می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بهتری بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *