پیچ گوشتی بادی چیست؟ شاید این سوال ذهن شما راهم درگیر کرده باشد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این وسیله انرژی مورد نیاز خود را از هوای فشرده تامین می‌کند و در خطوط مونتاژ مورداستفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این دستگاه می‌توان پیچ‌های زیادی را بدون حرکت بازو به راحتی در محل خود قرار داد. پیچ گوشتی بادی در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد و با مکانیزم‌های گوناگون هم تولید می‌شود. اگر می‌خواهید با این دستگاه بیشتر آشنا شوید با سایت Pumaair.irهمراه باشید.

کاربرد پیج گوشتی بادی و انواع پیچ‌بند بادی

پیچ گوشتی بادی کاربرد فراوانی دارد. این وسیله برای استفاده در کار تولید، بسته‌بندی و یا جدا کردن قطعات مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که این وسیله گشتاور زیادی دارد می‌توان در کارهای سنگین مانند خط مونتاژ خودروهای مختلف هم مورد‌استفاده قرار گیرد. پیچ گوشتی‌های بادی به دو نوع زاویه‌دار و بدون زاویه تقسیم می‌شوند. از پیچ گوشتی‌های زاویه‌دار برای مونتاژ قطعات پلاستیکی، چوبی، الکترونیکی و غیره استفاده می‌شود. پیچ گوشتی بادی با انواع پیچ گوشتی بادی مستقیم، پیچگوشتی بادی هفت تیری یا تفنگی و پیچ گوشتی بادی مینیاتوری تولید میشود. پیچ گوشتی بادی مستقیم یکی از متداولترین نوع این پیچ گوشتی برای خطوط تولید و مونتاژ است. تمدامی بخش‌های این پیچ گوشتی در یک خط صاف قرار دارند و طول بلند آنها باعث شده که به راحتی بتوان از آن استفاده کرد. استفاده از این وسیله باعث شده که اکثر پیچ‌هایی که در انتهای بدنه هستند به راحتی توسط این پیچ گوشتی متصل شوند.

 از انواع دیگر می‌توان به پیچ گوشتی بادی تفنگی اشاره کرد. این پیچ گوشتی به دلیل ظاهر خود با این نام شناخته می‌شود. برای استفاده از آن باید از دسته نگهداری پیچ گوشتی استفاده کرد. از این پیچ گوشتی برای نجاری و کامیون‌سازی استفاده می‌کنند. پیچ گوشتی بادی سرکج هم نوع دیگری از این پیچ گوشتی است که سری آن با بدن کمی اختلاف زاویه دارد. این پیچ گوشتی‌ها در شرایطی که امکان دسترسی به محل بستن پیچ وجود نداشته باشد مورد‌استفاده قرار می‌گیرند. پیچ گوشتی بادی مینیاتوری از انواع دیگر پیچ گوشتی است که در موارد‌خاص به کار میرود. این نمونه برای  برای صنایع و حوزه های ظریف کاربرد دارد.

انواع پیچ‌گوشتی بادی و کاربرد آن‌ها

پیچ‌گوشتی بادی چگونه کار می‌کند؟

پیچ گوشتی‌های بادی دارای یک ورودی هستند. این ورودی محل اتصال شیلنگ باد کمپرسور است. با اتصال این شیلنگ دستگاه آماده به کار می‌شود و برای آن باید اپراتور ماشه پیچ گوشتی بادی را فشار دهد. زمانی که ماشه فشرده می‌شود فشار بالا وارد پیچ گوشتی شده و رتور آن با سرعت زیاد می‌چرخد. در این حالت شفت متصل به روتور موجب چرخیدن سری پیچ گوشتی می‌گردد. برای استفاده برای استفاده از پیچ گوشتی باید به محل قرارگیری پیچ دقت کنیم. ابتدا باید یک میله مناسب برای پیچ گوشتی انتخاب کرده که با توجه به نوع پیچ انتخاب می‌شود. میزان گشتاور باید متناسب با ابزار انتخاب شود و لوله هوا را به دستگاه متصل کنیم. پس از این کار، حرکت رو به جلو یا عقب برای باز و بسته کردن پیچ انجام خواهد شد.

پیچ‌گوشتی بادی چگونه کار می‌کند؟

انواع پیچ‌گوشتی بادی و کاربرد آن‌ها

انواع پیچ گوشتی بادی با توجه به مکانیزم آنها به دستگاه‌های مختلف پیچ گوشتی بادی کلاچ‌دار، پیچ گوشتی بادی شات اف کنترل، پیچ گوشتی بادی پوش استارت و پیچ گوشتی بادی چکشی تقسیم می‌شوند. پرمصرف ترین نوع پیچ گوشتی بادی پیچ گوشتی بادی کلاچ دار است. درون این دستگاه یک فنر داخلی وجود دارد که میزان نیروی پیچ گوشتی را تنظیم میکند. در صنایع مختلف می‌توان از این نمونه استفاده کرد. پیچ‌گوشتی بادی شات آف کنترل به عنوان یکی از ابزارهای صنعتی کاربرد بسیار زیادی دارد. جایی که نیاز به حداکثر گشتاور وجود داشته باشد می‌توان از این نوع پیچ‌گوشتی استفاده کرد. این پیچ‌گوشتی از وارد شدن فشار زیاد به پیچ جلوگیری کرده و از آن محافظت می‌کند.

پیچ گوشتی بادی پوش استارت نوع دیگری از تولیدات این دستگاه است. برای استفاده از این دستگاه نیازی به فشردن ماشین و اهرم وجود نداشته و به راحتی می‌توان با فشار دادن این دستگاه پیچ را تنظیم کرد. زمانی که این پیچ گوشتی تحت فشار قرار گیرد دستگاه شروع به کار کرده و با برداشتن فشار دستگاه متوقف میشود. پیچ‌گوشتی چکشی یا ضربه ای هم با گشتاور  بسیار زیاد خود در صنایع مختلف کاربرد دارد. گاهی اوقات تنها با استفاده از این دستگاه می‌توان پیچ‌های مختلف را باز و بسته کرد.

پیچ‌گوشتی بادی چیست؟

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب توضیح دادیم یکی از دستگاه هایی که کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارد پیچ گوشتی بادی نام دارد. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که پیچ گوشتی بادی چیست، می‌توانید از اطلاعات سایت مجموعه ما بهره بگیرید. این دستگاه تنوع بالایی در تولید خود دارد و برای خطوط مونتاژ کاربرد فراوانی پیدا کرده است. برای استفاده از انواع آن باید به نوع پیچ و محل اتصال آن توجه داشته باشید. اگر شما هم تجره‌ای در این زمینه دارید با ما به اشتراک بگذارید. مطالب مرتبط با این موضوع هم در صفحات دیگر سایت قابل مشاهده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *